Kuchyňské rohové lavice - rohová lavice do kuchyně

Rohová lavice Umístění jídelního stolu do kuchyně je někdy čistě praktickou záležitostí, jindy nutností. V každém případě nás čeká řešení problému, jaký typ stolu zvolit a jak ho zakomponovat do místnosti.

Pokud je kuchyň zvětšena o jídelní část prvoplánově, tak jsou naše možnosti nekonečné. Jiná situace nastane ve chvíli, kdy se musíme vypořádat s malým prostorem. V takové případě nám může pomoci rohová lavice.

Díky rohové lavici je možné umístit stůl maximálně do rohu. Židle blízko u zdi nepůsobí příliš pohodlně a špatně se k nim dostává. Rohová lavice je pevná a masivní, takže se o ni můžeme při usedání opřít. Komfortu nabízí sezení na lavici poměrně hodně, mírnou nevýhodou je nemožnost jednoduše korigovat vzdálenost lavice od stolu.

Valná většina rohových lavic je složena ze dvou jednoduchých lavic (můžou být jinak dlouhé) a rohového spojovacího dílu. Existují však i rohové lavice speciálně navržené pro kulaté stoly s půlkruhovým půdorysem. Čtverec a obdélník však zůstávají nejběžnějšími tvary i v případě rohových sestav.

Klasické rohové lavice jsou z dřevěného masivu nebo dřevotřísky s posedovým čalouněním. Čalounění je však hojně využíváno i na opěradle. Barva potahů by se měla přizpůsobit stávajícím barvám v kuchyni. Doporučit lze stejný odstín jako dominantní barva na protější zdi, nikdy ne barva rohu, ve kterém se rohová lavice nachází. Materiál čalounění by se měl s ohledem na jídelní funkci snadno udržovat.

Samotný roh může být využíván jako místo k sezení, nebo jako úložný prostor. Můžeme zde umístit police, skříňku, televizi nebo shora otevíranou skrytou skříň.